9 listopada 2016

Nektar Bogów, czyli walczymy naturalnie z przeziębieniem / Nectar of the Gods - fight flu naturally!

Niestety, mimo sporego zdrowotnego BHP, czyli sokowania, dbania o swoje ciało, relaks i umysł, dopadło mnie przeziębienie (przez co musiałam przełożyć upragniony wyjazd do Włoch)! Wiem, że wiele z Was, moi kochani Czytelnicy, z tym się zmaga, więc jest to idealny czas na zdradzenie Wam mojego sposobu na przeziębienie. 3 dni i będziecie jak nowo narodzeni, nawet, jeśli sytuacja wydaje się beznadziejna! :)

Unluckily, even if i really take care about my health (juicing, calming my body and mind, avoiding stress), i got flu (and because of that i had to re-schedule my loooooong awaited travel to Italy)! I know, that many of you, my lovely Readers, are struggling with flu now, so I really feel a need of sharing this recipe with you. 3 days and you will be newborns, even if the situation seemed to be fatal at the beginning! :) (scroll down for an english version)Nektar Bogów
by DM


- 1 l wody
- 5 cm kawałek imbiru
- 10-15 goździków
- 4 saszetki/4 łyżki rumianku

*do podania, na kubek ok. 300 ml*
- 2 łyżeczki miodu
- 1-2 łyżeczki soku z cytryny


1. Do rondelka wlej wodę. Dodaj imbir pokrojony w cienkie plasterki lub starty na grubych oczkach tarki, goździki i rumianek.
2. Doprowadź zawartość garnka (na dużym ogniu) do zagotowania, a następnie zmniejsz ogień do minimum i gotuj przez 7-10 minut pod przykryciem.
3. Z podanej porcji wyjdą niepełne 3 kubki 300 ml napoju – pij po 1 kubku rano, w południe i wieczorem, za każdym razem podgrzewając zawartość garnka (możesz też dolać tam trochę więcej wody, w zależności od Twoich preferencji).
4. Po przecedzeniu płynu do kubka, dolej do niego każdorazowo po 1-2 łyżeczki soku z cytryny i 2 (płaskie) łyżeczki miodu.

Napój ten działa silnie przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo, napotnie, rozgrzewająco. Nie podrażnia żołądka, a wręcz dzięki imbirowi sprzyja jego regeneracji (o ile nie przegina się z dawką). Smak jest dość ostry i korzenny, niektórym smakuje bardziej, a niektórym mniej, ale warto się przemęczyć, bo serio bardzo pomaga.Nectar of the Gods
by DM- 1 l water
- 5 cm piece of fresh ginger
- 10-15 dried cloves
- 4 bags/4 tablespoons camomile

*per each 300 ml cup serving *
- 2 teaspoons of honey
- 1-2 teaspoons of lemon juice


Preparation:
1. Put a water in a pot. Add ginger (thinly cut or grated), cloves and camomile.
2. Bring a mixture on a high heat to the boil. Then lower the heat to minimum and boil 7-10 min, covered.
3. All ingredients will make approximately 3x300 ml cups . Drink 1 cup 3 times a day (morning, midday, evening). Every time heat the mixture (you can add more water – depends on your preferences).
4. After straining your mixture into a cup, add (every time, per cup) 1-2 teaspoons of a lemon juice and 2 teaspoons of a good quality honey.This potion is highly inflammatory, antibacterial, antiviral, it heats your body up from inside and makes you sweat (which is highly recommended during a flu). It doesn’t  irritate your stomach, it even does opposite – regenerates your stomach (of course unless you don’t exceed the proper dose).  The taste is very spicy and aromatic, some people like it less, some like it more, but no matter what, its really worth trying – it will make you be healthy very fast!

Dużo zdrówka!!!
Good health!!!

11 komentarzy:

 1. Właśnie zrobiłam dla Męża .... mam nadzieję, że pomoże:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wypróbowaliśmy i możemy polecić, bo naprawdę jest skuteczny :) Dziękujemy!!! Rodzina Małkiewiczów

  OdpowiedzUsuń
 3. ja prawie każdy dzień rozpoczynam od wody z sokiem wyciśniętym z połowy cytryny lub limonki i imbirem. zaczęłam tak robić, ponieważ po herbacie na czczo jest mi niedobrze.
  Twoja rozbudowana wersja tego napoju musi być jeszcze smaczniejsza :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto go zrobić na zdrowej przefiltrowanej wodzie, używam filtru molekularnego z naturalną mineralizacją i jest pozytywna zmiana smaku w porównaniu do tego na niefiltrowanej wodzie kranowej.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. http://fitaqua.pl/produkt/filtr-molekularny-ro7/ tego typu filtr polskiej firmy.

   Usuń
 5. O, dziekuje za linka :) tez uzywam roznych filtrow zmieniajacych strukture i wlasciwosci wody, ale temu przyjrze sie dokladniej. Pozdrawiam!:*

  OdpowiedzUsuń
 6. W tej chwili najważniejsze jest wspomaganie swojej odporności i dbanie o higienę. To jedyny sposób, by chronić się przed epidemią. Na stronie: https://odpustowe.pl/ochrona-dzieci-przed-koronowirusem/ jest wszystko dokładnie opisane. Przestrzegajmy tych zasad, aby uniknąć zarażenia.

  OdpowiedzUsuń

Wybacz za weryfikację obrazkową, ale blogger to siedlisko spamu. :)

Wszystkie zdjęcia i przepisy są mojego autorstwa i nie zgadzam się na ich kopiowanie (no chyba, że mnie o tym poinformujesz;).